Реал Мадрид се наложи с 2:1 при гостуването си на Ейбар от 28-я кръг от Примера дивисион.

Кристиано Роналдо с две попадения донесе трите точки на "кралския клуб", но домакините играха страхотно и заслужаваха да вземат поне точка.

Реал скъси само на четири точки изоставането си от Атлетико, но трябва да се надява на грешки на съгражданите си, за да ги настигне.

Ейбар стартира много уверено без притеснение от съперника и само в първите пет минути създаде две опасности пред Кейлор Навас.

В по-доброто от положенията Такаши Инуи не успя да продължи към мрежата, и вместо това топката премина покрай голлинияята и излезе.

Реал се окопити след десетата минута и започна също да атакува, но Ейбар продължи да играе открито.

В 20-та минута Педро Леон накара Навас да прави силно спасяване.

След лош сблъсък в наказателното поле Рафаел Варан бе заменен принудително, заради удар в главата му.

Въпреки изравнената игра, класата си каза думата в 34-та минута, когато Роналдо бе изведен отляво по фланга, напредна, размина защитника си и с лекота реализира за 1:0 в полза на Реал.

Инуи и Серхио Рамос размениха по един удар с глава към вратата в следващите минути, но без да намерят очертанията ѝ.

Марко Дмитрович отрази и още един опасен шут на Роналдо преди почивката.

Веднага след подновяването на играта Ейбар имаше претенции за дузпа, за игра с ръка на Каземиро, но той бе паднал на земята в ситуацията.

В петата минута от второто полувреме Ейбар стигна до своето - след центриране от корнер Иван Рамис засече с глава и изравни резултата - 1:1.

Очаквано, Реал стъпи на газта и положенията се нижеха едно след друго. Гостите също имаха претенции за игра с ръка на Хосе Анхел, но реферът запази стандарта си.

Мачът се развиваше на страхотни обороти, като и пред двете врати имаше интересни ситуации.

Финалният щурм на Реал все пак даде резултат и Кристиано с глава засече центриране на Карвахал отдясно и заби неспасяамо топката в мрежата в 84-та минута.

Това се оказа и достатъчно за Реал да вземе пълен комплект точки от Ейбар.