Отборът на Хетафе изигра силен двубой и спечели срещу Барселона с минималното 1:0 в среща от шестия кръг на Ла Лига. Хайме Мата отбеляза единственото попадение в 56-ата минута от дузпа. "Каталунците" не представиха най-качествената си продукция, но нямаха и късмет при две ситуации, при които гредите спасиха домакините. С тази победа Хетафе вече има 10 точки, колкото и лидера Реал, който по-рано днес загуби от Кадис. Барселона остават 9-и със седем точки, но ис мач по-малко. Това бе първо поражение за момчетата на Роналд Куман през новия сезон. В следващия мач на "каталунците" им предстои "Ел Класико" на "Камп Ноу".

Срещата започна в бавно темпо, без някакви опасности пред двете врати. Домакините бяха тези, които тръгнаха малко по-смело напред, но отново липсваха интересни положения.

Чак в 20-ата минута „каталунците“ създадоха нещо по-опасно. Лионел Меси получи топката в лявата част на нападението пред наказателното поле и опита удар, който обаче се отби от близката греда.

Девети минути след това отново Меси центрира от статично положение, а Клеман Лангле протегна крак и засече топката, но вратарят Давид Сория плонжира и улови.

Малко след това Марк Кукурейя направи добър пробив и опита да комбинира с Хайме Мата, който обаче се подхлъзна в последния момент.

В ответната атака Антоан Гризман получи топката и се озова сам срещу вратаря, но стреля над гредата.

Пет минути преди края на първата част Ален Ниом удари с лакът в лицето Меси и съдията отсъди нарушение, но не извади картон за опасната игра на защитника. Последвалият пряк свободен бе изпълнен от аржентинеца, но Сория плонжира и спаси.

Десет минути след началото на втората част домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Френки де Йонг фаулира Джене. Нидерландецът атакува своя съперник, не спря на време и съдията отсъди наказателен удар. С неговото изпълнение се зае Хайме Мата, който откри – 1:0.

Хетафе - Барселона / Ла Лига, 6-и кръг, 17.10. 2020 г

източник: Gulliver/GettyImages

В 62-ата минута Ансу Фати и Фелипе Коутиньо се появиха в игра на местата на Усман Дембеле и Педри.

Две минути след това Меси центрира и Жерар Пике стреля с глава, но над гредата.

В 66-ата минута АнсуФати падна в наказателното поле след единоборство с Алан Ниом, но съдията подмина ситуацията.

В 78-ата минута Марк Кукурейя проби добре през центъра и стреля, но вратарят Нето улови.

Десет минути преди края на сблъсъка наставникът на „каталунците“ Роналд Куман, направи нова промяна, като Мартин Брайтуейт замени Френки де Йонг. Гризман пък напусна за сметка на Франсиско Тринкао.

Три минути след това Брайтуейт загуби топката след неточен пас, а Енес Юнал веднага изведе Кучо Ернандес, който стреля силно, но Нето докосна топката с върха на пръстите си и тя се отби от напречната греда.

Минута преди края на редовното време отново Кучо Ернандес напредна сам срещу вратаря, но изстрелът му този път беше изключително неточен.

В четвъртата от шестте добавени минути Меси овладя добре топката на ръба на наказателното поле и стреля, но неточно.

В последната секунди на срещата Джене се размина с това да си отбележи автогол, след като нацели гредата на собствената си врата.

По този начин приключи и срещата – с победа за Хетафе.

ХЕТАФЕ - БАРСЕЛОНА 1:0

1:0 Хайме Мата (дузпа) 56'

Стартови състави на двата отбора:

ХЕТАФЕ (4-4-2): 13. Сориа, 18. Арамбари, 2. Джене (к), 3. Кабако, 15. Куку, 23. Кучо, 20. Максимович, 7. Хайме Мата, 12. Ниом, 17. Оливера, 22. Суарес

Старши треньор: Хосе Бордалас

БАРСЕЛОНА (4-2-3-1): 13. Нето, 20. Сержи Роберто, 3. Пике, 15. Лангле, 2. Дест, 5. Бускетс, 21. Де Йонг, 16. Педри, 10. Меси (к), 11. Дембеле, 7. Гризман

Старши треньор: Роналд Куман

Главен съдия: Сезар Сото Градо, Испания

Стадион: "Колизеум Алфонсо Перес"