Барселона се класира за 1/8-финалите за Купата на краля! Момчетата на Ернесто Валверде не срещнаха никакви трудности в срещата реванш от 1/16-финалната фаза срещу нискоразредния Културал Леонеса и го победедиха с 4:1 на "Камп Ноу". Така с общ резултат 5:1 настоящият носител на Купата си спечели право да играе в следващата фаза от надпреварата.

Барселона - Културал Леонеса

източник: Gulliver/GettyImages

Два гола за успеха на каталунците вкара Денис Суарес (18', 70'), а по веднъж се разписаха юношата Мунир Ел Хадади (18') и бразилецът Малкълм (44'). Гостите също се отчетоха с едно попадение в сблъсъка, като негов автор бе крилото Хосеп Сане (54').

В тази среща участие взеха резервите или юноши на клуба, като големите звезди - сред които Лионел Меси и Луис Суарес, бяха оставени извън групата. Единствен сред твърдите титуляри се появи Иван Ракитич. Малком, Мунир Ел Хадади и Денис Суарес оформиха нападателния тризъбец. Чуми и Томас Вермален се появиха в центъра на защитата.

Началото бе силно за госитите, които чрез Мансебо тестваха рефлекса на Силесен. В 14-ата Барса Малком центрира и Мунир нанесе удар с глава леко встрани от гредата.

Четири минути по-късно домакините откриха резултата след чудесно колективно нападение. Иван Ракитич и Денис Суарес разиграха, топката достигна до Мунир, който от около 20 метра, насочи прекрасно към далечния горен ъгъл.

В 26-ата Денис Суарес удвои, след като по диагонал стреля с фалц към далечния долен ъгъл, насочвайки точно до гредата. В последната минута на първата част Ракитич центрира към точката на дузпата, където Малком беше изпуснат и реализира с глава за 3:0.

В 54-ата гостите се отчетоха с попадение. Силесен отрази сравнително опасен удар, но не изби добре и позволи на Сене да намали на празна врата.

В 70-ата Барса оформи крайното 4:1, след като младият талант Рики Пуч пусна хубав пас към Денис Суарес, който отблизо нямаше проблем да насочи ефективно за втори си гол в двубоя.

Барселона - Културал Леонеса 4:1 (общ резултат 5:1)

1:0 Мунир Ел Хадади 18'

2:0 Денис Суарес 26'

3:0 Малком 44'

3:1 Хосеп Сене 54'

4:1 Денис Суарес 70'

Барселона: Силесен; Семедо (Лангле 62'), Чуми, Вермален, Миранда; Ракитич (Бускетс 56'), Аленя, Ориол Бускетс (Рики Пуч 55')); Малком, Мунир, Денис Суарес

В друга среща, играна по същото време, Валядолид отново победи Майорка - с 2:1 у дома, и така с общ резултат 4:2 гледа към следващата фаза.