Отборът на Ливърпул постигна убедителна победа във финалната си проверка преди началото на сезона във Висшата лига. Мърсисайдци надиграха с 3:1 Атлетик Билбао на „Авива Стейдиъм” в Дъблин.

Другата седмица „червените” гостуват на Уотфорд в първия кръг на Премиръшип за сезон 2017/2018, а мениджърът Юрген Клоп заложи на състав,  който ще претърпи промени за двубоя срещу „стършелите”. Миньоле беше на вратата, а защитата пред него бе в състав Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип, Деян Ловрен и Алберто Морено. Вътрешните халфове бяха Джеймс Милнър, Емре Джан и Марко Груич, а атаката се водеше от Роберто Фирмино, Дивок Ориги и Мохамед Салах.

Фирмино откри резултата от дузпа в 21-ата минута. Иниго Лекуе доста непохватно повали бразилеца в наказателното поле и потърпевшият сам се зае с изпълнението. Нисък шут в десния ъгъл свърши работата – 1:0.

Ливърпул продължи да налага атакуващия си стил с владение на топката, но Атлетик нямаше проблем да изравни след половин час игра. Грешно изчистване на Деян Ловрен рикошира неприятно и топката попадна у Иняки Уилямс, който напредна и отбеляза с прецизен завършващ удар – 1:1.

На почивката Ливърпул извърши един куп смени, а в игра се появиха играчи като Садио Мане, Андрю Робъртсън, Райън Кент, Ови Еджария, Доминик Соланке, Джорджинио Вайналдум и Бен Уудбърн. Именно последният отбеляза гола, с който Ливърпул излезе напред в 59-ата минута. Соланке получи подаване отляво и превзе празното пространство, след което центрира към Уудбърн. Младият уелсец елегантно укроти, а после разстреля вратаря Кепа Арисабалага с хубав шут – 2:1.

Единадесет минути преди края Соланке също се разписа, възползвайки се от прецизно центриране на Рагнар Клаван.