Еспаньол направи пълен обрат от 0:1 до 2:1, за да победи Реал Сосиедад в мача от 28-ия кръг на Примера дивисион.

Баските влязоха по-силно в мача и имаха надмощие. В 4-та минута Де ла Бея центрира в наказателното поле на Еспаньол, където Уилиан Жозе овладя топката и стреля, но над напречната греда в аут.

Еспаньол отговори в 8-та минута, когато Лео Баптистао отправи хубав удар, който бе спасен от Мигел Анхел Моя. Две минути по-късно Аарон Мартин направи добър пробив отляво и комбинира с Пабло Пиати, който стреля, но много неточно в аут.

В 13-та минута трибуните на „Корнея-Ел Прат“ почетоха паметта на Давиде Астори с аплодисменти.

Аарон Мартин направи нов много добър пробив в 22-та минута, след което сложи топката на главата на Баптистао, но ударът му не бе точен.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 41-та минута. Уилиан Жозе отне топката от Оскар Дуарте, след което навлезе в наказателното поле на Еспаньол. Той остана сам срещу Паул Лопес и не пропусна да вкара.

Еспаньол успя да изравни резултата в 51-та минута, когато Естебан Гранеро пусна перфектен извеждащ пас към Лео Баптистао, който бе изведен сам срещу Моя и не пропусна да реализира.

Жерар Морено направи много сериозен пропуск в 56-та минута, а Еспаньол пропусна да осъществи пълен обрат в срещата.

Съдията Матеу Лаос свири дузпа за Еспаньол в 71-та минута. Де ла Бея изпусна Баптистао в наказателното поле на баските, след което Миген Анхел Моя събори бразилският нападател и арбитърът посочи бялата точка.

Жерар Морено изпълни дузпата в 72-та минута. Той стреля в левия ъгъл, а Моя успя първоначално да спаси, след което при добавката нападателят на Еспаньол безкомпромисен и вкара.

Реал Сосиедад можеше да изравни резултата в 81-та минута, когато Ектор Морено бе оставен непокрит в наказателното поле на Еспаньол и стреля с глава, но Пау Лопес спаси.

След тази победа Еспаньол се изкачи на дванадесето място във временното класиране на Ла Лига с 35 точки, а Реал Сосиедад е тринадесети с 33 точки.