Дербито от третия кръг на Примера дивисион между Валенсия и Атлетико Мадрид на стадион „Местая“ завърши 0:0.

Атлетико Мадрид започна активно срещата и създаде първата опасност в мача в 6-та минута, когато Кореа стреля, но Нето спаси.

Андреас Перейра направи добър рейд в 19-та минута, след което финтира Хуанфран и стреля, но над напречната греда в аут.

Пред Яник Ферейра-Караско се откри много добра възможност в 21-та минута, но той не се възползва от нея, тъй като ударът му не порази целта.

Жофри Кондогбиа загуби топката в 33-та минута, след което тя попадна във Лусиано Вието, който стреля, но неточно в аут.

Хосе Гая центрира в наказателното поле на Атлетико в 39-та минута, след което Родриго стреля, но неточно в аут.

Филипе Луис центрира в наказателното поле на Валенсия в 44-та минута, след което Вието стреля с глава, но неточно в аут.

Жофри Кондогбиа се опита да изненада Ян Облак с далечен удар в 53-та минута, но топката излезе в аут.

Валенсия направи много сериозен пропуск в 56-та минута, когато Ян Облак отрази опасния удар на Симоне Дзадза.

Валенсия направи нов шокиращ пропуск в 59-та минута, когато Дани Парехо центрира в наказателното поле на Атлетико, след което Габриел Паулиста стреля с глава, но не точно в аут.

Вратарят на Валенсия Нето се намеси много решаващо в 63-та минута, когат отрази удара на Нико Гайтан и изби топката в корнер.

След това равенство Валенсия и Атлетико Мадрид продължават да бъдат без загуба от началото на сезона. И двата отбора имат по 5 точки.