Бетис продължава да развива усшения си сезон и след 2:0 над Ейбар заема петото място и е все по-близо до участие в Лига Европа през следващия сезон.

Мачът от 31-ия кръг на Примера дивисион премина под диктовката на домакините от „Бенито Вилямарин”, които откриха резултата в 21-ата минута. Серхио Леон бе намерен чудесно на скорост, напредна и порази вратата на Ейбар за 1:0.

Бетис взе комфортна преднина от два чисти гола в 50-ата минута, когато след пробив до аутлинията топката бе изпратена успоредно на голлинията и оттам бе набутана в собствената врата от Анаиц Арабия – автогол в 50-ата минута и 2:0.

Последваха нови голови опасности пред вратата на баските, пропуснати последователно от Марк Бартра и Рубен Кастро.

Но и постигнатото 2:0 задоволи 50194 зрители на стадиона на Бетис, тъй като техният тим събра вече 49 точки за петата позиция.