Бетис победи Виляреал с 2:1 в 22-ия кръг на испанската Ла Лига. Пред над 50 000 свои фенове андалусийците анонсираха успеха си, още когато в 31-ата минута за груб фаул бе изгонен с директен червен картон Даниеле Бонера.

Бетис поведе в най-болезнения момент за „жълтата подводница” – добавеното време на първото полувреме. Лоренсо Морон вкара с блестящ удар за 1:0 в края на първата част.

Второто попадение за Бетис бе записано отново на името на Морон. Той подложи тялото си при удара на Фабиан Руис и отклонената топка влетя в мрежата за 2:0 в полза на „зелено-белите”.

Виляреал видя светлинка в тунела в 80-ата минута, когато Карлос Бака изпълни успешно дузпа и намали резултата на 2:1 в полза на домакините.

С тези три точки Бетис събра 30 и е девети в класирането. Виляреал пък не успя да задмине дори временно Реал Мадрид в класирането, оставайки с 37 точки на петото място, на една зад "Белия балет".