Атлетик Билбао продължава със силното си представяне от началото на сезона. Баските спечелиха с 2:0 домакинството си на Жирона на стадион „Сан Мамес“ от третия кръг на Примера дивисон. Това е втора победа за „лъвовете“ от началото на кампанията.

Головете за успеха на баските реализираха Икер Муниаин през първото и Аритс Адурис през второто полувреме.

Муниаин даде аванс на домакините в 25-ата минута, когато засече центриране от десния фланг на Иняки Уилямс.

Билбао стигна до втори гол в 53-тата минута, когато Уилямс отново се измъкна от отбраната на Жирона и пусна пас по земя към точката за изпълнение на дузпа към връхлитащия на скорост Адурис, който с десния крак матира Горка Ираисос за втори път от началото на мача.

В последните 15 минути гостите имаха две възможности да отбележат поне почетен гол, но Яго Ерерин се справи и с двете опасности пред вратата си.

С успеха тимът от Билбао събра 7 точки и заема четвърта позиция в класирането, докато Жирона е на 12-а позиция с 4 пункта.