Барселона се съвзе от римския шок и отпадането от Рома в Шампионска лига, като победи гостуващия Валенсия с 2:1 в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига. Така каталунците направиха поредната си крачка по пътя към ясната за тях шампионска титла, събраха 82 и вече имат 14 преднина пред втория Атлетико М. Валенсия пък засега е трети с 65 точки.

Мачът започна със свиреп удар на Гонсало Гедеш в 4-ата минута от границата на наказателното поле на Барса, който бе париран от вратаря Тер Стеген.

В 14-ата минута и другият страж се намеси успешно, като Нето блокира удара на Жорди Алба.

В 15-ата минута Коутиньо видя чудесно включването на Луис Суарес зад гърба на защитата на Валенсия, а уругваецът нямаше как да сбърка и Барса поведе с 1:0.

Валенсия обаче изобщо не бе дошъл на „Кам Ноу“ с примиренчески дух и Гонсало Гедеш отново разтревожи каталунската защита в 20-ата минута.

В 24-ата и Родриго изскочи пред Тер Стеген, но немският вратар успя да избие в корнер.

Но лидерът се оттегли с един гол преднина на почивка.

В 50-ата отново Родриго опита да стигне до гол, но ударът му бе блокиран.

В 52-ата минута каталунците стигнаха до втори гол. От корнер центрира Коутиньо, а това се превърна във втората му голова асистенция, защото Умтити скочи най-високо и прати топката в мрежата на „прилепите“ за 2:0.

В края на мача валенсианците успяха да стигнат до почетен гол. Дембеле извърши нарушение в пеналта и Дани Парехо се нагърби с изпълнението на дузпата. Тер Стеген почти хвана топката, но тя все пак се промуши под плонжа му – 2:1. Това се оказа всичко в мача и Барса направи още една крачка към титлата.