Атлетико Мадрид излекува по добър начин раните от тежкото поражение в Шампионската лига през седмицата от Реал Мадрид. "Дюшекчиите" надделяха с 1:0 над Ейбар в мач, който нямаше особено голямо значение.

Може би все пак мадридчани бяха по-мотивирани за трите точки, защото те ще им послужат в битката за третото място със Севиля. А то е важно, защото спестява квалификации в Шампионската лига следващия сезон.

Автор на единственото попадение за победителите беше Саул Нигес, който се разписа в последната четвъртина на двубоя. В последните секунди на двубоя беше изгонен Диего Годин.

В този мач домакините бяха по-активните и повече търсеха успеха, макар че в ранните минути положенията да бяха в полза на Ейбар. Още в 8-та минута Такаши Инуи изпусна за гостите от чиста позиция.

Постепенно Атлетико напълно овладя инициативата и последваха положения пред вратата на противника. Но Яник Ферейра-Караско и Саул Нигес направиха страхотни пропуски. Така почивката дойде без отбелязани голове.

След нея "дюшекчиите" продължиха да са по-активни, но Филипе Луиш и Антоан Гризман не бяха точни. Така се стигна до 70-та минута, когато най-после попадение падна в мрежата на Ейбар, а то се оказа и единствено.

Във въпросната ситуация Диего Годин центрира от фланга, топката мина през цялата защита на противника и се озова на крака на Саул Нигес, който я прати технично точно до гредата и вратарят нямаше как да реагира - 1:0.

В последните минути дойдоха и следващите интересни ситуации. Първо в 92-та минута беше изгонен Диего Годин за втори жълт картон, а само секунди след това Давид Хунка от Ейбар изпусна невероятен шанс да изравни и така последният съдийски сигнал узакони успеха на Атлетико.

С него мадридчани събраха вече 74 точки и са с пет аванс на третото място пред преследвача Севиля, а до края остават само два кръга. Ейбар остава осми с 54 точки и вече няма дори теоретични шансове за място в Лига Европа следващия сезон.