Атлетико Мадрид постигна класическа победа с 3:0 при домакинството на Селта Виго от 28-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „дюшекчиите“ запазиха интригата в борбата за титлата в Ла Лига, след като изостават на осем точки от лидера Барселона.

Първата възможност в мача се откри пред Антоан Гризман в 26-та минута, но ударът му бе отразен от Рубен Бланко.

Диего Годин бе много близо до това да се разпише в 29-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Селта, уругвайският защитник стреля с глава, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Бланко.

Селта направи много сериозен пропуск в 32-та минута. Ронкалиа не отправи добър удар, но вместо това се оказа отличен пас към Серхи Гомес, който получи топката на много добра позиция, но в последния момент ударът му бе блокиран от Диего Годин, който успя да изчисти топката.

Емре Мор центрира от фаул в наказателното поле на Атлетико Мадрид в 39-та минута, където Пабло Ернандес изпревари Лукас Ернандес и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Пред Селта се откри нова възможност в 40-та минута, когато Яго Аспас стреля, но неточно в аут.

Атлетико Мадрид поведе в резултата в 44-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Селта, Хосе Хименес продължи с глава към втора греда, където бе Антоан Гризман. Французинът демонстрира чудесна техника и успя да прати топката във вратата на Рубен Бланко.

Диего Коста направи много сериозен пропуск в 54-та минута и пропусна да отбележи втори гол за Атлетико Мадрид.

Селта бе много близо до отбелязването на изравнително попадение в 55-та минута. Емре Мор центрира в наказателното поле на Атлетико, където Радоя на втора греда бе оставен непокрит и стреля, но топката срещна гредата.

Атлетико Мадрид удвои своята преднина в 56-та минута. Антоан Гризман пусна перфектен извеждащ пас към Витоло, който изскочи сам срещу Рубен Бланко и с удар покрай вратаря вкара за 2:0.

Атлетико Мадрид реализира трети гол в 63-та минута, когато Коке подаде към Анхел Кореа. Той стреля, но първият му удар бе блокиран, след което при добавката не сбърка и вкара за 3:0.

Лукас Ернандес се намеси решаващо в 85-та минута, когато блокира в последния момент удар на Максимилиано Гомес.

Атлетико Мадрид е втори с 64 точки, докато Селта Виго е девети с 38 точки.