Атлетико Мадрид постигна много важна победа с 3:1 при домакинството си на Севиля на „Висенте Калдерон“ в мача от 28-ия кръг на Примера дивисион. По този начин андалусийци изостанаха значително от лидера Реал Мадрид и отпаднаха от борбата за титлата. Головете за „дюшекчиите“ реализираха Диего Годин, Антоан Гризман и Коке, докато почетното попадение за гостите реализира Хоакин Кореа.

Симе Вършалко получи контузия още във 2-та минута на срещата и бе сменен принудително от Хуанфран.

Атлетико Мадрид организира отлична контраатака в 13-та минута, когато Караско подаде към Антоан Гризман, който стреля, но топката срещна гредата.

Гостите от Севиля имаха претенции за дузпа в 34-та минута, когато Бен Йедер излезе сам срещу Ян Облак, а след съприкосновение с него падна в наказателното поле на Атлетико. Съдията Хил Мансано прецени, че няма основание да покаже бялата точка.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 37-та минута, когато Антоан Гризман центрира в наказателното поле на Севиля, след което Диего Годин засече топката с глава и я изпрати във вратата на Серхио Рико.

Домакините пропуснаха невероятна възможност да удвоят своята преднина в 44-та минута, но ударът на Антоан Гризман не намери целта.

Атлетико организира отлична атака в 51-та минута, когато Гамейро бе изведен сам срещу Рико, но реши да подаде към Гризман, който направи невероятен пропуск.

„Дюшекчиите“ организираха нова много бърза контраатака в 58-та минута, когато Караско подаде към Гамейро, който остана сам очи в очи срещу Рико, но вратарят на Севиля успя да спаси.

Атлетико Мадрид удвои своята преднина в 61-та минута, когато Антоан Гризман стреля от фаул, топката срещна гредата и влетя във вратата на Рико.

Антоан Гризман направи много сериозен пропуск в 67-та минута, когато остана сам срещу Рико и стреля от малък ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

Атлетико Мадрид поведе с 3:0 в 77-та минута, когато Караско центрира от фаул в наказателното поле на Севиля, където Хуанфран стреля с глава, но Рико успя да спаси. След това при добавката Коке не сбърка и реализира в опразнената врата.

Серхио Рико се намеси решаващо в 80-та минута, когато спаси удара на Фернандо Торес.

Атлетико направи нов много сериозен пропуск в 85-та минута, когато Филипе центрира в наказателното поле на Севиля, след което Торес остана сам очи в очи срещу Рико и стреля, но вратарят успя да спаси.

Севиля успя да вкара почетен гол в 85-та минута, когато Хоакин Кореа се възползва от пространството, което се откри пред него. Той финтира Стефан Савич, след което вкара топката във вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид организира нова отлична контраатака в 89-та минута, когато Гайтан подаде към Коке, който стреля, но Серхио Рико отново спаси.

В първата минута на добавеното време на срещата Севиля можеше да вкара втори гол, когато след центриране на Ескудеро в наказателното поле на Атлетико, Стивън Н'Зонзи стреля с глава, но в аут.

Успехът на Атлетико Мадрид завърза изключително много борбата за третото място. Севиля е трети в класирането с 57 точки, докато „дюшекчиите“ са четвърти с 55 точки.