Алавес надви като домакин Хетафе с 2:0 в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите профукаха дузпа, а с това и късния шанс да останат в мача до края му.

Първото полувреме не донесе голове. Двата отбора си размениха по една опасна истуация, като в 37-ата минута пропусна Хорхе Молина за Хетафе, а в 40-ата същото стори и Ману Гарсия за Алавес.

Второто полувреме обаче започна с гол за домакините. В 48-ата минута Мунир центрира умело от фаул, от границата на вратарското поле Виктор Лагуардия забоде с глава топката във вратата на Хетафе за 1:0.

В 75-ата минута Мунир се превърна от асистент в голмайстор. Футболистът от марокански произход насочи с глава центрираната топка от Гуеидети в мрежата за 2:0.

В 81-ата Хетафе профука чудесна възможност да се върне в мача. Бе отсъдена дузпа в полза на тима от мадридското преградие, но Габриел Антунеш стреля в аут от бялата точка.

До края на мача не се случи нищо друго съществено и Алавес го спечели с 2:0.

Алавес е 15-и в класирането с 35 точки, а Хетафе е на 11-ото място с 39.