Водачът в Ла Лига, Атлетико Мадрид, постигна пореден важен успех, надделявайки този пък с 3:1 в домакинството срещу Валенсия в двубой от 20-ия кръг.

След активен старт на гостите се стигна до 12-ата минута, когато с удар пред наказателното поле Урош Рачич откри резултата в полза на гостите. Атлетико натисна своя съперник и стигна до изравнително попадение в 23-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар португалецът Жоао Феликс успя да се разпише.

Атлетико тръгна мощно напред след почивката  и закономерно стигна до гол в 54-ата минута, когато Луис Суарес материализира една отличн а атака на "дюшекчиите".

В 72-та минута Анхел Корея реши нещата за своя тим. След центриране на Маркос Йоренте отдясно, аржентинецът се оказа на точната позиция, за да разстреля Хауме Доменех за трети път.

Така Атлетико продължава да е водач, вече с актив от 47 пункта и с цели 7 аванс пред Реал Мадрид, както и мач в запас спрямо съперниците си.