Отборът на Малага победи Селта с 3:0 в мач от 36-я кръг на Примера дивисион. Малага изпревари съперника си на 11-ото място във временното класиране с 45 точки. Селта е на 12-а позизия с 44 точки, но и мач по-малко.

За тимът на Малага това бе четвърти пореден успех в шампионата на Испания, а Селта допусна четвърто поредно поражение в Примера и общо пето поредно във всички турнири.

Домакините откриха още в 26-ата минута с попадение на Хави Онтиверос, който се измъкна от защитата на Селта и стреля отлично за 1:0 в полза на Малага. В 40-ата Сандро Рамирес също пробва мерника си, но не успя да преодолее стража на противника.

Вторият гол за Малага падна в 56-ата минута от дузпа, изпълнена от Реио, който бе точен за 2:0.

В 70-ата минута Сандро Рамирес пропиля нов шанс за домакините, но в четвъртата минута на добавеното време не сгреши и оформи крайното 3:0 за Малага.