Отборът на Леганес допусна първа загуба в Ла Лига за сезон 2017/2018. В третия кръг момчетата на Асиер Гаритано отстъпиха у дома с 1:2 от гостуващия Хетафе, като сами пропиляха възможността да осъществят пълен обрат в резултата.

Първото полувреме на „Естадио Мунисипал де Бутарк” не бе от най-интересните, но пък предложи на зрителите един наистина зрелищен гол. В 39-ата минута Хорхе Молина се пребори за една топка при ъгъла на наказателното поле, а после я изкара назад за Мауро Арамбари. Уругвайският халф нагласи кълбото на десния си крак и нанесе убийствен шут от около 26-27 метра, който спря неспасяемо в горния ляв ъгъл на невярващия вратар Иван Куеяр.

Логично след почивката Леганес направи опит да натисне в търсене на изравняването. В 55-ата минута Мигел Гереро стреля опасно с глава след центриране на Омар Рамос. Изстрелят на нападателя премина съвсем малко встрани.

Десет по-късно той се реабилитира, като изравни резултата. Тогава левият бек на домакините Диего Рико получи пас в дълбочина и нахлу остро в наказателното поле. Той шутира силно по диагонала, а вратарят Висенте Гуайта спаси. Топката отново се върна при Рико, който от по-близка дистанция стреля втори път и отново видя намеса от Гуайта. Тя обаче прати топката при Гереро, който лекичко я бутна в мрежата – 1:1.

В 72-ата минута домакините вече предвкусваха обрата, след като централният защитник на Хетафе – Кала извърши безсмислено нарушение срещу Гереро в наказателното поле. Потърпевшият застана да изпълнява дузпата и стреля ниско до дясната греда, ала Гуайта реагира фантастично и спаси.

Така се стигна до 83-ата минута, когато резервата за гостите от Мадрид – Алваро Гереро донесе победата. Защитниците на Леганес не изчистиха достатъчно добре центриране от корнер, а Фейджал Файр го подаде към Гереро, който стреля много прецизно по диагонала през купа от тела. Топката срещна дясната греда и влетя в мрежата въпреки отчаяния плонж на Иван Куеяр  - 2:1 и три точки за Хетафе.

Въпреки поражението Хетафе остава на 3-ото място във временното класиране с 6 точки. Хетафе, за когото това бе първи успех, има 4 на 10-ата позиция.