Отборът на Леганес постигна много важна победа в битката за оцеляване в елита, надвивайки Бетис с 4:0 в двубой от 36-я кръг на Примера дивисион.

Леганес натрупа 33 точки на 16-ата позиция във временното класиране в Испания с 6 повече от 18-ия в подреждането тим на Хихон.

До края на сезона остават два кръга.

С два гола за победата се отчете Александър Шимановски, а по едно попадение реализираха Набил Ел Зар и Габриел.

Шимановски откри резултата в 7-ата минута, като се разписа за 1:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Алехандро Мартинес Санчес в наказателното поле на Леганес.

Вторият гол за домакините бе въпрос на време и в 15-ата минута Набил Ел Зар бе точен за 2:0. Пак мароканецът можеше да се разпише в 55-ата минута, но прати топката край лявата греда.

Габриел обаче не сгреши в 65-ата минута и покачи на 3:0 преднанита за Леганес, а в 80-ата Шимановски оформи крайното 4:0 с второто си попадение в двубоя.