Лас Палмас разби с 4:1 като домакин Бетис в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион.

Бетис пропусна първата възможност в мача да поведе в резултата в 26-та минута, когато Херман Песела отблизо не успя да намери очертанията на вратата на Раул.

Лас Палмас поведе в 44-та минута, когато Кевин-Принс Боатенг пусна отличен пас към Висенте Гомес, който не пропусна да се разпише.

Лас Палмас удвои своята преднина в 49-та минута, когато Хесе Родригес подаде към Боатенг, който отправи далечен удар, топката рикошира в напречната греда и влетя в горния десен ъгъл на вратата на Антонио Адан.

Джонатан Виера направи отлична солова атака в 62-та минута, когато изскочи сам срещу Адан и покачи резултата на 3:0.

Рубен Кастро можеше да намали изоставането на Бетис в мача в 69-та минута, но ударът му бе отразен от Раул.

Съдията Мартинес Санчес свири дузпа за Лас Палмас в 82-та минута за нарушение на Песела в наказателното поле на Бетис. Наказателният удар бе реализиран от Хесе в 83-та минута, който направи резултата 4:0.

Бетис успя да вкара почетен гол в 88-та минута дело на Рафаел Наваро.

Лас Палмас е тринайсти с 38 точки, докато Бетис е петнайсти с 31 точки.