Лас Палмас се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Атлетик Билбао от четвъртия кръг на Примера дивисион. По този начин клубът от Гран Канария постигна втора поредна победа от началото на сезона, докато баските претърпяха първо поражение.

Домакините започнаха мача по-активно и можеха да поведат още в 7-та минута, когато пред Ален Халилович се откри много добро положение, но ударът на хърватина бе спасен от Кепа Арисабалага.

Халилович получи контузия и бе сменен принудително в 37-та минута.

Джонатан Виера центрира от корнер в наказателното поле на Атлетик в 80-та минута, след което Маурисио Лемос стреля с глава, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Арисабалага.

Лас Палмас направи нов много сериозен пропуск в 83-та минута, когато Усама Танане бе изведен на чудесна ситуация, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Арисабалага.

Лас Палмас стигна до победата с гол в 87-та минута. Лоик Реми направи отличен пробив. Французинът навлезе в наказателното поле на Атлетик, след което финтира един футболист на гостите, а след това с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Арисабалага.

След този успех Лас Палмас събра актив от 6 точки и се намира на единадесето място, докато Атлетик Билбао е пети във временното класиране със 7 точки.