Отборът на Депортиво Ла Коруня се доближи с още една точка към спасителния бряг. Галисийците стигнаха до точка в домакинството на Севиля и се приближиха до последния над чертата Леванте, макар че все още доста изостават от него.

Битката на "Риасор" завърши 0:0, но и двата отбора могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха. Андалусийците бяха подценили малко битката, защото в събота им предстои финал за Купата на Краля с Барселона.

През първата част момчетата на Винченцо Монтела се скъсаха да пропускат. Още до 18-та минута Карлос Фернандес и Гуидо Писаро направиха невероятни пропуски, а до края на първата част се изви истинска буря пред вратата на домакините.

Пропуските се редуваха един след друг, но нито Евер Банега, нито Карлос Фернандес, нито Гуидо Писаро успяха да преодолеят вратаря на Ла Коруня. И в крайна сметка гол не падна през тези 45 минути.

Галисийците пък можеха да измъкнат победата в последните минути, като в 87-та минута най-чистият пропуск за тях направи Селсо Борхес, който от средна дистанция стреля до гредата и гол нямаше.

Така след това развитие Депортиво събра 27 точки под чертата на изпадащите, на четири зад Леванте. Тимът от Валенсия обаче тепърва ще изиграе мача си от 33-ия кръг с последния в класирането Малага. Севиля пък е на седмата позиция с 48 точки и продължава битката за участие в Европа.