Депортиво Ла Коруня постигна втора победа от началото на сезона, което позволи на отбора да се измъкне от зоната на изпадащите. Галисийци спечелиха с 2:1 домакинството си на Хетафе от седмия кръг на Ла Лига, което се игра на „Риасор“.

Пред Хетафе се откри първата възможност в мача в 19-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Ла Коруня Кала стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Ла Коруня отговори в 29-та минута, когато Федерико Валверде отправи опасен удар, но Гуаита спаси.

Висенте Гуаита направи впечатляващо спасяване в 40-та минута, когато пред Лукас Перес се откри отлична възможност. Нападателят шутира и насочи топката под напречната греда, но Гуаита демонстрира най-доброто, на което е способен и спаси.

Лукас Перес отправи хубав удар от фаул от 26 метра в 44-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Гуаита.

Пред Сиднеи се откри много добра възможност в 50-та минута. Той отправи хубав удар, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Гуаита.

Хетафе в 54-та минута, когато Дамиан Суарес пусна отличен извеждащ пас към Амат Диедио, който навлезе в наказателното поле на Ла Коруня, след което финтира защитник на домакините и изпрати топката под плонжа на Костел Пантилимон.

Амат Диедио отправи много опасен удар в 66-та минута, но Пантилимон спаси.

Ла Коруня успя да изравни резултата в 66-та минута, когато Хуанфран центрира в наказателното поле на Хетафе, където Лукас Перес успя да овладее топката, завъртя се и вкара във вратата на Гуаита.

Пред Лукас Перес се откри нова много добра възможност в 72-та минута. Той отправи опасен удар, но Гуаита отново бе на висота и успя да избие в корнер.

Ла Коруня успя да вкара победното попадение в срещата в 87-та минута, когато Картабиа се опита да подаде към Флорин Андоне. Топката рикошира в защитник на домакините и стигна до румънския нападател, който много добре си я овладя на гърди и отблизо вкара във вратата на Гуаита.

С втората си победа Ла Коруня е на петнадесето място в класирането със 7 точки, докато Хетафе е единайсти с 8 точки.