Хетафе надви Виляреал с 2:1 в същинска драма от 19-ия кръг от испанската Ла Лига. Гостите от Мадрид поведоха в 52-ата след гол на Хорхе Молина, а Леанрдо Кабрера си отбеляза автогол в 75-ата минута.

Хетафе Виляреал

източник: БГНЕС

Така се стигна до 89-ата минута, когато Анхел зарадва феновете на Хетафе с попадение в края. И сякаш всичко бе приключило на „Естадио де ла Керамика”, но „жълтата подводница” получи дузпа във втората минута от добавеното време. Екамби застана зад топката и с ужасен удар прати топката над гредата на вратаря на Хетафе.

По този начин Хетафе се настани на шестата позиция във временното класиране от испанския шампионат. Виляреал остава в „опасната зона” и е 19-и със 17 точки. В идния кръг Хетафе посреща Алавес, докато Виляреал ще домакинства на Атлетик Билбао в дуел на дъното.