Отборът на Валесния постигна пестелива победа с 1:0 над Жирона в мача от 37-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача отбеляза Лучиано Вието в 61-ата минута.

Така „прилепите“ отлетяха с трите точки  събраха актив от 70 на четвъртата позиция. Жирона е 10-и с 48 пункта.

Първото полувреме премина спокойно без интересни ситуации и пред двете врати. Всичко по-любопитно се случи през вторите 45 минути.

Първо 61-ата минута Лучиано Вието откри след опасен пробив и удар извън пределите на наказателното поле за 1:0.

Последваха силни минути за каталнците, които обаче не успяха да изтръгнат точка у дома си.

Първо в 67-ата Хуанпе с глава отклони след центриране от корнер, но последва спасяване, а в 77-ата Олунга, който бе позициониран около точката за дузпата, с глава отигра след центриране от фаул, но прати топката покрай вратата.