Атлетик Билбао остана четвърти пореден мач в Ла Лига без победа, след като в двубоя от 22-ия кръг загуби визитата си на Жирона с 0:2.  И двете попадения за каталунския тим бяха дело на Кристиан Стуани, който върна новака към успехите след предходните две равенства с Атлетико Мадрид и Малага.

Със спечелените три точки Жирона събра 31 на деветото място. Баските, които в предходните три кръга направиха ремита с Еспаньол, Хетафе и Ейбар, са 13-и с 27.

Дузпа бе отсъдена в полза на Жирона след едва шест минути игра. Андони Лопес задържа съперник, а съдията прецени, че има основания да посочи бялата точка. Кристиано Стуани се нае с изпълнението, като бе безпогрешен за 1:0.

След почивката, добрата игра на Жирона продължи и в 60-ата минута Кристиан Стуани отправи мощен изстрел, който обаче разтресе само напречната греда.

Пет минути по-късно преднината на каталунците бе удвоена. Порту получи отдясно, финтира бранител, след което центрира находчиво, като сложи топката на главата на Стуани, който засече за 2:0.