Севиля постигна трета поредна победа в Примера дивисион, след като се наложи с минималното 1:0 при гостуването си на Жирона от четвъртия кръг на испанското първенство.

Севиля организира много добра атака в 26-та минута, когато Пабло Сарабия центрира в наказателното поле на Жирона, след което Стивън Н‘Зонзи стреля много пасно с глава, но Горка Ираисос спаси. Три минути по-късно Пабло Сарабия подаде към Луис Муриел, но Хуанпе се намеси решаващо и блокира удара на колумбийския футболист. Гансо отправи удар в 30-та минута, който премина близо до страничния стълб и излезе в аут.

Жирона направи много сериозен пропуск в 47-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Севиля пред Хуанпе се откри много добра възможност, но той пропусна да вкара.

Севиля направи нов много сериозен пропуск в 52-та минута, когато Пабло Сарабия пусна отличен извеждащ пас към Луис Муриел, който се озовам сам срещу Горка Ираисос, но вратарят отново спаси.

Луис Муриел отправи много хубав удар от фаул в 54-та минута, но Ираисос отново спаси.

Севиля поведе с 1:0 в 68-та минута, когато Евер Банега подаде към Пабло Сарабия, а той намери Луис Муриел в наказателното поле на Жирона, където колумбиецът с премерен удар вкара топката във вратата на Горка Ираисос.

Пабло Сарабия отправи опасен удар в 73-та минута, но Ираисос отново  спаси.

Жирона направи невероятен пропуск в 74-та минута, когато Монтоя подаде към Пере Понс, който стреля, но от крака на Лангле топката излезе в корнер.

Съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа свири много спорна дузпа за Жирона в 90-та минута. Франко Васкес изчисти топката, но Кайоде падна в наказателното поле и симулира, че е ритнат в главата. Васкес изчисти топката, но съдията посочи бялата точка.

Наказателният удар бе изпълнен от Алекс Карней, но той изпрати топката в напречната греда.

Луис Муриел направи нов много сериозен пропуск в добавеното време на срещата, когато ударът му бе отразен от Ираисос.

Във втората минута на добавеното време на срещата Муриел направи нов пропуск, след като ударът му бе спасен от Ираисос.

След тази победа Севиля събра актив от 10 точки и се намира на второ място във временното класиране, докато Жирона претърпя втора поредна загуба и е с 4 точки.