Отборът на Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Малага от 23-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача отбеляза Антоан Гризман в 40-ата секунда, а той се оказа достатъчен, за да вземат трите точки мадридчани.

„Дюшекчиите“ заемат второто място във временното класиране с актив от 52 точки. Тимът на Малага, който записа втора поредна загуба, е на дъното само с 13 пункта.

Двубоят започна по мечтан начин за „дюшекчиите“, които поведоха само след 40 секунди игра. След изпълнение на един тъч отдясно, последва разиграване, а Антоан Гризман бе изведен превъзходно от Коке и малко пред вратарското поле нанесе своя изстрел за 1:0.

В 18-ата минута домакините изпълниха фаул, при който бяха близо до изравняване. Браун Идейе отклони с глава, ала липсваше точност на изстрела му.

След почивката, в 51-ата минута Росален нанесе много опасен удар, който обаче бе чудесно блокиран от Облак.

В 63-ата минута Ел-Насири намери пространство пред себе си, но стреля над рамката на Облак.

Минута по-късно Гризман се пребори много добре в средата на терена и се разкриха добри предпоставки за атака. Френският национал опита пас надясно, който обаче не бе достатъчно прецизен и така мадридчани загубиха владение върху топката.

В 88-ата минута Ласен се контузи и напусна преждевременно игра. Малага доигра двубоя с човек по-малко, защото всичките три смени бяха изчерпани.

В следващия кръг Атлетико е домакин на Атлетик Билбао. Малага ще посрещне Валенсия.