Ейбар се наложи с 4:1 като гост на Жирона в мач от 36-я кръг на Примера дивисион.

Поражението до голяма степен сложи точка на мечтите на Жирона за място в Европа през новия сезон.

Ейбар пък продължава да се бори за възможно най-предно класиране и със 7 точки в последните си четири двубоя е на път да финишира в горната половина на таблицата.

Жирона игра страхотно до средата на март, но в последните седмици регистрира само една победа от 7 срещи.

И двата отбора играха прагматичен футбол на "Мунисипал де Монтиливи", но Ейбар поведе с 2:0 през първото полувреме, с две попадения на Кике.

Адай върна един гол за Жирона, но това бе всичко от домакините, а Ейбар оформи солидния резултат в последните 10 минути, когато точни бяха Жоан Жордан и Такаши Инуи.