Дъжд от голове на Еспаньол – Лас Палмас

Публикувана в 00:28 на 11 март 2017 4038 0
Хосе Мануел Хуардо<strong> източник: BGNES</strong>

Хосе Мануел Хуардо източник: BGNES

Отборите на Еспаньол и Лас Палмас изиграха интригуващ двубой от 27-ия кръг на Примера дивисион, който домакините спечелиха с 4:3.

Головата фиеста в Барселона започна още с първия съдийски сигнал, като Еспаньол поведе още с първата си атака в двубоя. След центриране отдясно Давид Лопес се извиси над всички в наказателното поле и с глава реализира за 1:0.

В 31-ата минута дойде и изравнителното попадение за Лас Палмас. Маурисио Лемос свари неподготвен стража на домакините и с удар от над 30 метра успя да го преодолее.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част обаче, домакините отново излязоха напред в резултата. След контраатака за Еспаньол Жерард Морено получи на чиста позиция в наказателното поле и необезпокояван от никой успя да насочи топката в мрежата.

Четири минути след подновяването на играта през второто полувреме, отново Лемос бе в прегръдките на своите, след като отново изравни резултата. Радостта на гостите обаче трая само няколко минути, тъй като в 53-ата минута домакините стигнаха до дузпа, която Пабло Пиати превърна в гол- 3:2!

Четвърт час преди края футболистите на Еспаньол стигнаха до нов гол, с който пречупиха своя съперник. В негов автор се превърна Хосе Мануел Хуардо. Крайният резултат бе оформен от Матео Гарсия в 84-ата минута.

Във временното класиране Еспаньол се намира на деветата позиция, докато Лас Палмас е дванадесети.