Барселона записа четвърти пореден мач в Ла Лига без победа. Каталунците стигнаха едва до 1:1 срещу Алавес в гостуването си от осмия кръг на испанския шампионат. Лео Меси и компания трябва да съжаляват изключително много, тъй като от 62-ата минута играха с човек повече, след като Хота получи втори жълт картон заради опасна игра срещу Пике.

По този начин възпитаниците на Роналд Куман са в серия от домакинско равенство срещу Севиля, загуба като гост на Хетафе, поражение у дома от Реал Мадрид и реми срещу Алавес.

Автори на попаденията бяха Риоха и Гризман.

В седмата минута Меси опита да изведе зад защитата Фати, но подаването му бе разгадано от Пачеко.

В 13-ата минута Фати отново бе изпуснат от опеката си отляво, излезе сам срещу Пачеко, но изстрелът му мина встрани от лявата греда.

3 минути след това Дейверсон видя включването на Мендес от десния фланг, подаде му, а вторият шутира, но Нето спаси.

В 20-ата минута Фати и Гризман комбинираха в наказателното поле, но опитът за гол на французина завърши с удар в аут.

В 23-ата минута Меси пробва хитро изпълнение от свободен удар ниско под стената, но топката бе изчистена от голлинията.

В 31-ата минута Луис Риоха се възползва от неразбирателство между Жерард Пике и Нето. Бранителят върна една рутинна топка към вратаря, който обаче не овладя добре топката и притичалия Риоха я отскубна от кратата му, за да опъне мрежата за 1:0.

В 43-ата минута Меси отново получи възможност да вкара от пряк свободен удар, но изстрелът му бе отклонен в ъглов удар. След него обаче не се стигна до нищо опасно.

В 47-ата минута Меси нахлу отляво в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл на Пачеко, ала стражът бе на място и парира.

В 54-ата минута Фати засече пас по въздуха от Сержи Роберто в пеналтерията, но ударът по диагонала мина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Хота получи втори жълт картон след високо вдигнат крак, който докосна Пике.

Едва 60 секунди по-късно Пина действа нескопосано и прати топката назад към вратаря си, но Гризман се оказа изключително съобразителен, овладя и разпечата вратата за 1:1.

Минута след това Меси можеше да направи обрата пълен, но Пачеко направи великолепно спасяване от близка дистанция.

В 78-ата минута празнуващият 18-ия си рожден ден Ансу Фати пробва с десния крак за пореден път рефлекса на Пачеко, но право в ръцете на стража.

10 минути по-късно топката бе подадена към Дест фронтално срещу вратата, но ударът му бе спасен от вездесъщия Пачеко.

Моменти след това Баталия изчисти от голлинията изстрел с глава на Пике.

Така завърши спора между двата отбора, а с поделените точки "блаугранас" заемат 12 място с 8 пункта, а Алавес са на 13-то със същия брой, но по-лоша голова разлика.

Алавес: Пачеко, Наваро, Лагуардия, Лехуене, Мендес, Пина, Баталия, Хота, Дуарте, Дейверсон, Риоха.

Резерви: Гуидети, Сивера, Бургуй, Перес, Хоселу, Марин, Агирегабирия, Елу, Гарсия, Сайнц, Родригес, Таварес.

Наставник: Пабло Мачин

Барселона: Нето, Роберто, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс, Де Йонг, Дембеле, Меси, Гризман, Фати.

Резерви: Тенас, Пеня, Пянич, Брайтуайт, Педри, Тринкао, Фирпо, Дест, Де ла Фуерте, Аленя.

Наставник: Роналд Куман

Стадион: "Мендисороса"

Главен съдия: Алехандро Ернандес