Барселона изигра поредния си много силен мач в Примера дивисион и разби с 6:1 Жирона на „Камп Ноу“ в мач от 25-ия кръг на испанското първенство. Луис Суарес се отличи с хеттрик за каталунците, Лионел Меси отбеляза два гола, а Филипе Коутиньо добави едно попадение. Това е най-малкото, с което новаците в Ла Лига си тръгнаха от визитата на „Камп Ноу“.

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде не даде почивка на Жерар Пике, Лионел Меси и Луис Суарес, въпреки очакванията. Тримата започнаха титуляри. За сметка на това извън стартовия състав останаха Андрес Иниеста и Серхи Роберто. За първи път в стартовата единадесеторка започнаха Филипе Коутиньо, Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле. Французинът се завърна в стартовия състав на каталунците. Той бе извън игра за месец и половина, тъй като се възстановяваше от контузия.

Жирона успя да шокира Барселона в 3-та минута и да поведе в резултата. Антони Лосано размина Иван Ракитич и Жерар Пике. След това Порту се възползва от разконцентрираните действия на Умтити, който му позволи да стигне пръв до топката. Порту изскочи сам срещу Марк-Андре тер Стеген и стреля покрай него, след което топката срещна първо десния стълб на вратата на Барселона, а след това левия и влетя в мрежата.

Барселона бързо успя да изравни резултата. В 5-та минута Лионел Меси пусна перфектен извеждащ пас към Луис Суарес, който излезе сам срещу вратаря на Жирона и стреля покрай Боно за 1:1.

Лионел Меси отправи диагонален удар от фаул от около 20 метра в 11-та минута, но Боно внимаваше и успя да избие топката в корнер.

Няколко секунди по-късно Лионел Меси пусна отличен извеждащ пас към Усман Дембеле, който навлезе в наказателното поле на Жирона и излезе сам срещу Боно, но се забави със завършващия удар, след което бе затворен от двама защитници на Жирона и в крайна сметка не шутира.

Лионел Меси пусна перфектен извеждащ пас към Жорди Алба в 12-та минута, който се опита да овладее топката на гърди, но докосването му не бе достатъчно добро и това позволи на Боно да улови отскочилата топка.

Барселона можеше да осъществи пълен обрат в 19-та минута, когато Луис Суарес изведе Лионел Меси сам срещу вратаря на Жирона. Аржентинецът технично прехвърли Боно, но Бернардо Еспиноса изчисти топката с глава малко пред гол линията.

Меси пренаписа историята на Ла Лига

Луис Суарес бе изведен сам срещу Боно в 26-та минута, но вратарят на Жирона спаси удара на уругвайския нападател, който стреля от малък ъгъл.

Лионел Меси стреля от дъгата на наказателното поле на Жирона в 28-та минута, но изпрати топката над напречната греда в аут.

Барселона отбеляза втори гол в 30-та минута. Иван Ракитич с дълъг пас изведе Луис Суарес зад отбраната на Жирона, след което той подаде към Лионел Меси. Аржентинецът се забави с обработването на топката, след което финтира двама футболисти на гостите и с удар в долния десен ъгъл на вратата вкара топката в мрежата на Боно.

Барселона реализира трети гол в 37-та минута. Лионел Меси стреля от фаул от около 20 метра, като промуши топката под стената и я вкара в долния десен ъгъл на вратата на Боно.

След центриране в наказателното поле на Барселона в 39-та минута Антони Лосано изпревари Самюел Умтити и стреля с глава, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

Граней отправи диагонален удар в 41-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Тер Стеген.

Барселона с рекордно клубно постижение

Барселона поведе с 4:1 в 44-та минута. Нелсон Семедо подаде към Лионел Меси, който продължи към Филипе Коутиньо, а той пусна на Луис Суарес, който на празна врата не пропусна да отбележи своя втори гол в срещата.

Жерар Пике получи остри болки в дясното коляно в 51-та минута след шпагат, който направи. Защитникът страда от контузия именно в дясното коляно. Той получи медицинска помощ и продължи участието си в мача, въпреки болките.

Пред Антони Лосано се откри добра възможност в 53-та минута и той стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Тер Стеген.

Барселона организира отлична атака в 54-та минута. Иван Ракитич подаде към Усман Дембеле, а той продължи към Луис Суарес, който стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Боно.

Лионел Меси направи пробив в негов стил в 56-та минута, след което навлезе малко в наказателното поле на Жирона и стреля, но Боно спаси.

Усман Дембеле се справи чудесно с Бернардо Еспиноса в наказателното поле на Жирона в 57-та минута, след което отправи диагонален удар, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Боно.

Жерар Пике напусна терена в 64-та минута, когато бе заменен от Томас Вермален, който се завърна в игра, след като се възстановяваше от контузия.

Барселона поведе с 5:1 в 66-та минута. Филипе Коутиньо отбеляза първия си гол с екипа на каталунците в Примера дивисион. Бразилецът вкара много красив гол, след като с диагонален удар от около 22 метра прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Боно.

Лионел Меси стреля от фаул от дъгата на наказателното поле на Жирона в 70-та минута, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата, но Боно плонжира и успя да избие в корнер.

Пред Луис Суарес се откри добра възможност в 75-та минута. След рикошет топката попадна в него и той шутира, но защитник на Жирона постави в последния момент крака си на нейния път и тя излезе в корнер.

Барселона вкара шести гол в 76-та минута. Луис Суарес оформи своя хеттрик след асистенция на Усман Дембеле.

Нелсон Семедо получи разтежение в 85-та минута и напусна принудително терена, а Барселона завърши мача с човек по-малко.

Жорди Алба получи жълт картон в 87-та минута и ще пропусне гостуването на Лас Палмас от 26-ия кръг на Примера дивисион.

В добавеното време на мача Тер Стеген на два пъти се наложи да се намесва решаващо. Той първо отрази удар от разстояние на Алеиш Гарсия и изби топката в корнер. След изпълнението на статичното положение Бернардо Еспиноса отправи много опасен удар с глава, но германският вратар отново бе на мястото си и спаси.

След този успех Барселона продължава да е лидер в Ла Лига с 65 точки, докато Жирона е девети с 34 точки.

С тази победа Барселона подобри клубния рекорд за най-много поредни мачове без поражение в испанското първенство. Каталунците вече нямат поражение в 32 поредни срещи, докато до този момент рекордът бе от 31 последователни двубоя.