Реал Сосиедад направи страхотен подарък на Барселона, след като победи с класическото 3:0 Атлетико Мадрид в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион, който се игра на „Аноета“. По този начин баските на практика отказаха „дюшекчиите“ от борбата за титлата в Ла Лига. Воденият от Диего Симеоне отбор изостава на 12 точки от лидера Барселона, а до края на сезона остават пет кръга, което означава, че „блаугранас“ се нуждае от само една победа, за да вдигне шампионската титла.

Атлетико Мадрид пропусна много добра възможност да поведе в резултата в 21-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Реал Сосиедад Диего Годин стреля с глава, но в аут.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 28-та минута, когато Аднан Янузай пусна добър пас към Уилиан Жозе, който стреля, топката срещна десния стълб на вратата на Ян Облак и влетя в мрежата му.

Атлетико Мадрид можеше бързо да изравни резултата. В 29-та минута Саул свали с глава към Антоан Гризман, който стреля, но над напречната греда в аут.

Аднан Янузай отправи опасен удар в 43-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Ян Облак.

Страхотна атака за Атлетико Мадрид бе спряна в 59-та минута. Фернандо Торес продължи с гърди към Кевин Гамейро, който излизаше сам срещу Херонимо Руи, но съдийската бригада прецени, че Хлапето е играл с ръка при подаването си към френския нападател.

Четири минути по-късно Аднан Янузай отправи далечен удар, но не му придаде достатъчно сила и Ян Облак спаси.

След центриране в наказателното поле на Реал Сосиедад в 66-та минута Фернандо Торес стреля с глава, но в аут. Минута по-късно след ново центриране от фаул в наказателното поле на домакините Симе Вършалко стреля с глава, но встрани от десния стълб на Херонимо Руи.

Реал Сосиедад организира страхотна контраатака в 71-та минута. Серхио Каналес подаде към Уилиан Жозе, който изскочи сам срещу Ян Облак и стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Атлетико Мадрид.

Реал Сосиедад удвои своята преднина в 80-та минута. Уилиан Жозе пусна отличен пас към Хуанми, който изскочи сам срещу Ян Облак и го прехвърли за 2:0.

След центриране от фаул в наказателното поле на Реал Сосиедад в 85-та минута, Фернандо Торес стреля с глава, но Херонимо Руи спаси.

Реал Сосиедад вкара трети гол в добавеното време на срещата. Алберто дела Бея центрира в наказателното поле на Атлетико Мадрид, където Хуанми бе оставен непокрит и с глава вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид е втори със 71 точки, докато Барселона е лидер с 83 точки. Реал Мадрид е трети с 68 точки, а Валенсия е четвърти с 65 точки. Реал Сосиедад е единайсти с 43 точки.