Отборът на Атлетико Мадрид спечели приятелския турнир Audi Cup в Мюнхен, след като победи във финала тима на Ливърпул след изпълнения на дузпи. В редовното време мачът на стадион „Алианц Арена“ приключи при резултат 1:1, а при наказателните удари късметът бе на страната на испанците.

Двубоят не оправда очакванията за финал в надпреварата, като възможностите за гол пред двете врати бяха твърде малко.

Резултатът в мача бе открит от мадридчани в 33-ата минута, когато Кейди Баре с глава преодоля уелския страж на „червените“ Дани Уорд. Вратарят на Ливърпул се намеси решаващо при изстрел на Анхел Кореа преди това, но при добавката на Баре нямаше късмет.

Футболистите на Ливърпул имаха нужда от цели 83 минути, за да възстановят равенството в мача. Голът за англичаните дойде от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дивок Ориги. Точен от бялата точка бе Роберто Фирмино.

При дузпите след края на редовните 90 минути, футболистите на Диего Симеоне не сгрешиха нито веднъж, докато за Ливърпул фаталният пропуск направи капитанът Джордан Хендерсън.

Така приятелският турнир бе спечелен от Атлетико, а след тях се наредиха отборите на Ливърпул, Наполи и домакините от Байерн. По-рано днес Наполи се наложи над баварците с 2:0. Тимът на Карло Анчелоти завърши мини-турнира бе отбелязан гол и допуснати 5 във вратата си.