Отборът на Атлетико Мадрид записа очаквана победа над последния в Испания Осасуна. Възпитаниците на Диего Симеоне не срещнаха никакви трудности на „Висенте Калдерон“ и се наложиха с 3:0. Това бе най-малкото, с което се отърва опашкаря в Примера дивисион, след като в последните две минути на мача, домакините пропуснаха две дузпи.

Яник Ферейра-Караско вкара първите два гола за „дюшекчиите“, съответно в 30-ата и 47-ата минути на двубоя. Филипе Луис бе точен след час игра, за да покачи на 3:0, като в крайна сметка това се оказа и последния гол в срещата.

На изключително любопитни моментни станаха свидетели зрителите в последните две минути на срещата, когато бяха отсъдени две дузпи в полза на домакините. Нито една от тях обаче не бе превърната в гол.

В 89-ата минута Сиригу извърши нарушение срещу Кореа, но Караско не успя да преодолее вратаря от бялата точка. Стражът на гостите успя да спаси. Само минута по-късно, след изпълнение на корнер, Куевас игра с ръка, а реферът отново отсъди 11-метров наказателен удар. Сиригу обаче отново показа класа и спаси, този път удар на Томас.

В крайна сметка Атлетико се поздрави с крайния успех и се доближи на пет точки от Барселона.