„Аноета“ изпрати своя герой Чаби Прието в истинско голово шоу, което Реал Сосиедад спечели с 3:2 срещу Леганес от 37-ия кръг на Примера дивисион.

Капитанът на Реал Сосиедад Чаби Прието прекратява кариерата си в края на сезона, а от родния му клуб направиха страхотен жест към легендата. 34-годишният ветеран е играл единствено за баския клуб като професионалист и има 530 мача във всички турнири. Двубоят срещу Леганес е последният му на стадион “Аноета”. Тимът се отблагодари на Прието за лоялността му с нетипичен, но изключително впечатляващ ход. Всички играчи на Сосиедад имаха от лявата страна на гърдите си не клубната емблема, а стилизирана такава с лицето на Прието, като последните две букви от фамилното му име ще изобразяват №10, с който той играе. Полузащитникът дебютира за първия отбор на Реал преди близо 15 години – на 8 октомври 2003 година при победа като гост над Реал Овиедо в Купата на Краля. Освен стотиците мачове за представителния тим, Прието има и два сезона за дублиращия отбор – Реал Сосиедад Б, за който изиграва 48 срещи. Прието е едва петото име в клубната история с поне 500 мача за Сосиедад – останалите са легендите Хуан Антонио Лараняга, Алберто Горис, Хесус Мария Самора и Луис Арконада.

Двубоят започна с надмощие за Реал Сосиедад. В 18-та минута Уилиан Жозе бе изведен сам срещу Нерео Шампан, но вратарят на Леганес успя да спаси. След това Микел Оярсабал не пропусна да вкара при добавката в опразнената врата.

Леганес успя да намали изоставането си в резултата в 26-та минута. Мигел Гереро навлезе в наказателното поле на Реал Сосиедад, след което стреля, но Херонимо Руи успя да спаси. След това топката се върна в Гереро, който подаде към Диего Рико, който не пропусна да вкара.

Леганес успя да изравни резултата в 53-та минута с гол на Мигел Гереро.

Жерар Гумбау отправи хубав удар от дистанция, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Руи.

Съдията Давиде Хименес свири дузпа за Реал Сосиедад в 77-та минута за нарушение на Унай Бустинса. Уилиан Жозе реализира дузпата в 78-та минута и по този начин Реал Сосиедад направи резултата 3:2.

Чаби Прието влезе в игра в 83-та минута на мястото на Хуанми.

След този успех Реал Сосиедад е девети с 49 точки, а Леганес е седемнайсти с 40 точки.