Отборът на Алавес записа втори пореден успех в шампионата на Испания, след като в мача от 32-ия кръг победи Ейбар с 1:0.

Единственият гол в мача бе дело на Джон Гуидети, който откри едва в петата минута. Така със спечелените три точки Алавес събраха актив от 38, като заемат 15-о място. Ейбар е 11-ти с два пункта повече.

Гостите влязоха много силно в мача и след първата си по-сериозна атака поведоха. Рубе Собрино проби по левия фланг и навлезе в наказателното поле. Обърна се остро и върна назад към Джон Гуидети, който овладя на границата на пеналта и с мощен удар направи 1:0.

В 37-ата минута домакините имаха добра възможност да изравнят. Фабиан Ореяна получи невероятно подаване, но топката му бе открадната в решителния миг.

След почивката Ейбар бе малко по-активният тим на терена, а и двете по-любопитни ситуации бяха създадени от него. Първо в 52-ата минута Гарсия Кике изпълни много обещаващо фаул. Топката не се оплете в мрежата само заради вещата и своевременна намеса на вратаря Фернандо Пачеко, който плонжира в корнер, от който не произлезе нищо.

В добавеното време на срещата Диоп озлезе на стрелкова позиция, ала прати топката встрани от десния стълб.

В следващия кръг Ейбар е гост на Еспаньол, а Алавес посреща Жирона.