Алавес стигна до инфарктна победа над Леванте с 1:0 в двубой от 26-ия кръг на Примера. Победното попадение дойде в края на мача, когато точен беше Лагуардиа. Домакините пропуснаха и дузпа, която беше пропиляна от Гарсия.

Двата тима завършиха двубоя с по 10 души, след като Чема от гостите и Мунир Ел Хадади от домакините бяха изгонени от съдията Борбалан.

Още в 10-ата минута на двубоя Чема от Леванте съумя да си освободи пространство и стреля опасно, но Фернандо Пачеко спаси ефектно.

Шест минути по-късно Алфонсо имаше отличен шанс да открие резултата, но не съумя да го стори.

В 29-ата минута на срещата Чема фаулира откъсващ се в наказателното поле съперник, а съдията Давид Фернандес Борбалан отсъди дузпа като изгони провинилия се играч. Зад топката застана Ману Гарсия, но силният му удар мина встрани от вратата.

Това сякаш наруши ритъмя в играта на домакините и те не съумяха да се отърсят от този шок. В 74-ата минута Леванте стигна до греда, след като ударът на Иви нацели левия страничен стълб на вратата на домакините.

Три минути по-късно играчите на терена останаха по 10 в отбор, след като Мунир Ел Хадади от Алавес получи втори жълт картон и напусна терена.

Така в крайна сметка в края на двубоя Алавес пречупи съперника си с попадението на Виктор Лагуардиа. След успеха Алавес вече е на 14-ото място с актив от 31 точки, а Леванте е на 17-ото място с 20.

По рано през деня Бетис и Реал Сосиедад не излъчиха победител, завършвайки 0:0.