Отборът Алавес подчини Селта Виго с 3:1 при домакинството си от 37-ия кръг на Ла Лига. По този начин Алавес записа трети пореден успех.

Всички голове за победата паднаха през първата част. Първото попадение в срещата падна в петата минута и бе дело на Ману Гарсия – 1:0.

В 18-ата минута Александър Катай центрира от корнер, а Федал засече с глава за 2:0.

В 37-ата минута преднината на Алавес вече бе класическа. Дейверсон получи добро подаване отдясно и засече за 3:0.

След почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа. В 77-ата минута Яго Аспас бе точен от бялата точка – 1:3.

В продължението на срещата двата състава си размениха по една опасна атака, но до промяна в резултата не се стигна. В 91-ата минута Рубен Собрино бе близо до отбелязване, но ударът му излезе покрай десния стълб. Две минути след това Клаудио Бовю бе на косъм да се разпише, но изстрелът му срещна десния стълб.

В класирането Алавес е 9-и с 54 точки, а Селта е 13-и с 44.