Барселона постигна шеста поредна победа от началото на сезона, след като се наложи с 3:0 при гостуването на Жирона в каталунското дерби от шестия кръг на Примера дивисион. По този начин „блаугранас“ остава със 100% си актив.

Барселона започна силно мача и в 4-та минута Хавиер Масчерано пусна отличен пас към Алеиш Видал, който навлезе в наказателното поле на Жирона, след което стреля, но Горка Ираисос спаси.

Жирона можеше да поведе в 12-та минута, когато пред домакините се откриха две възможности, които бяха пропуснати. Първо Дъглас Луис стреля, но ударът му бе спасен от Марк-Андре тер Стеген, а след това германският страж отрази и шута на Олунга.

Паулиньо можеше да порази целта в 13-та минута, но ударът му не бе точен. Пред Луис Суарес се откри страхотна възможност в 15-та минута. Уругвайският футболист преодоля вратаря Горка Ираисос, но след това си затвори ъгъла и реши да подава към Лионел Меси, но пасът му не бе точен. Лионел Меси отправи много опасен удар от фаул от сериозно разстояние в 17-та минута, но Горка Ираисос се намеси решаващо и изби в корнер.

Барселона поведе в 17-та минута, когато след центриране от корнер, Жорди Алба стреля от границата на наказателното поле на Жирона, след което топката рикошира в Адай и излъга вратаря Горка Ираисос, за да влети в долния десен ъгъл.

Жорди Алба отправи опасен удар в 34-та минута, но Горка Ираисос спаси. Иван Ракитич центрира от корнер в наказателното поле на Жирона в 36-та минута, след което Паулиньо стреля с глава, но неточно в аут.

Жирона можеше да изравни резултата в 40-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Барселона Олунга стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Лионел Меси изскочи сам срещу Горка Ираисос в 46-та минута, но вратарят на Жирона успя да спаси и да се справи в ситуацията.

Барселона удвои своята преднина в 48-та минута, когато Алеиш Видал подаде към Луис Суарес, който чукна топката и я прокара между краката на Горка Ираисос, след което вратарят отклони кълбото и си отбеляза автогол.

Жирона можеше бързо да върне интригата в мача. В 50-та минута Олунга стреля с глава, но над напречната греда.

Пред Олунга се откри нов шанс в 55-та минута, когато той отново стреля с глава, но Тер Стеген закова топката пред гол линията.

Барселона отбеляза трети гол в 69-та минута, когато Луис Суарес получи отличен извеждащ пас. Уругваецът излезе сам срещу Горка Ираисос и не пропусна да се разпише във вратата на Жирона.

В добавеното време на мача Барселона можеше да отбележи четвърти гол. Лионел Меси се опита да комбинира с Денис Суарес, но той не успя да играе с топката и Горка Ираисос спаси.

Барселона е лидер в класирането на Примера дивисион с 18 точки, а Атлетико Мадрид е втори с 14, докато Севиля е трети с 13. Жирона е шестнайсти с 5 точки. Това бе трета загуба в последните четири мача за новака в Ла Лига.