Волфсбург и Аусбург завършиха при резултат 0:0 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима завършиха срещата с човек по малко терена.

Гостите първи останаха 10, след като в 54-ата минута Ян Моравек получи втори жълт и съответно червен картон заради нарушение срещу Максимилиан Арнолд.

Аугбсург имаше възможност да поведе в резултата в 64-ата минута. Марко Рихтер опита с прехвърлящ удар да оплете топката в мрежата на домакините, но кълбото разтресе гредата.  Две минути по-късно същото стори Пол Якер.

В 86-ата минута пък Феликс Удуокай си изкара втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко в последните минути.

След като си поделиха по точка, Волфсбург продължава да трепери на 14-ата позиция с 30 точки. Аугсбург пък заема 10-ото място с 37 точки.