Вердер Бремен прегази с 5:1 у дома Борусия Мьонхенгладбах в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илия Груев-младши започна като титуляр за "бременските музиканти" и остана на терена до  77-ата минута, когато беше заменен от Николай Рап.

Домакините решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола. Още до 13-ата минута резултатът беше 3:0 след попадения на Никлас Фюлкруг на два пъти, а веднъж се разписа Марвин Дюкш. В 37-ата минута Рами Бенсебаини си вкара автогол. Маркюс Тюрам намали изоставането на Гладбах с 63-ата минута, а десет по-късно Митчел Вайзер оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

С успеха Вердер събра 12 точки, а толкова има и днешният им съперник.

Голеадата на "Везерщадион" започна още в 5-ата минута. Тогава Никлас Фюлкруг засече подаване на Романо Шмид и матира Ян Зомер. Само три минути по-късно Марвин Дюкш удвои аванса на "бременските музиканти". Нападателят се възползва от неумело изчистена топка от защитата на гостите и реализира за 2:0.

В 13-ата минута резултатът стана класически. Дюкш със страхотен пас изведе Фюлкруг, а последният преодоля Зомер за 3:0 с втория си гол в мача.

Вердер вкара и четвърти гол в 37-ата минута. Тогава Рами Бенсебаини се опита да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата.

"Жребчетата" върнаха един гол малко след час игра. Ларс Щиндл изведе Маркюс Тюрам сам срещу вратаря и френският нападател не сбърка. Десет минути по-късно Митчел Вайзер оформи крайното 5:1. Халфът се разписа след прецизен пас на Фюлкруг в наказателното поле.