Отборът на Байер Леверкузен имаше нужда от продължения, за да отстрани коравия състав на Вердер Бремен от турнира за Купата на Германия. В четвъртфинален сблъсъл на „БайАрена“, „аспирините“ изковаха победа с 4:2, но решителните две попадения дойдоха в края на допълнителния половин час от срещата.

Успехът за Байер е още по-сладък и от факта, че той дойде след пълен обрат. Мачът започна кошмарно за домакините, които в седмата минута вече изоставаха с 0:2.

Макс Крузе откри за Вердер от дузпа в 4-ата минута, а само три по-късно Арон Йохансон реализира втори гол за гостите, наклонявайки сериозно везните в полза на състава от Бремен.

Не така обаче мислеха домакините. Още преди почивката Юлиан Брандт върна един гол, а малко след подновяването на играта през второто полувреме, отново той възстанови равенството.

До края на редовоното време напрежението си каза думата и двата тима по-скоро се опитваха да не допуснат попадение, отколкото да реализират решаващо такова, което щеше да прати един от двата тима в следващата фаза на турнира.

Така мачът бе вкаран в продължения, в които домакините надскочиха себе си. С голове в 111-ата  и 118-ата минути, съответно на Карим Белараби и Кай Хаверц, Байер постигна сладка победа и си осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на Германия.