Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург постигна своята втора победа от началото на сезона във Втора Бундеслига.

В мач от петия кръг на първенството "зебрите" постигнаха впечатляващ успех с 4:0 като гости на Арминия Билефелд, който до този момент нямаше поражение.

На "ШюкоАрена" обаче воденият от Груев отбор надигра съперника си особено през втората част, в която паднаха три от четирите попадения.

Мориц Щопелкамп откри в 19-ата минута, възползвайки се максимално от грешка в отбраната на съперника. В 55-ата минута бразилецът Коли Оливейра-Соуза удвои аванса, а 4 минути по-късно отново той с изстрел от далечно разстояние реализира за 3:0. Кингсли Онуегбу пък оформи крайното 4:0 в последните секунди на двубоя.

Така Дуисбург вече има 7 точки и временно заема седмото място в класирането при поставена цел от ръководството оставане във второто ниво на немския футбол.