Един от съперниците на Лудогорец в групата в Лига Европа Хофенхайм допусна първо поражение в Бундеслигата. Хофенхайм претърпя загуба като гост на Фрайбург с 2:3.

Така Хофенхайм остава втори с 14 точки на 5 от лидера Борусия Дортмунд.

След срещата от 7-ия кръг на Бундеслигата съставът на Фрайбург е 15-и със 7 точки в актива си.

За Фрайбург успехът над Хофенхайм бе първи в първенството от началото на сезона.

Гостите от Хофенхайм откриха в 14-ата минута с попадение на Робик Хак, който завърши чудесно опасна атака за своя тим.

Само минута по-късно обаче, в 15-ата домакините изравника чрез Флориан Найдерлехнер.

Нови три минути бяха достатъчни на Фрайбург за нов гол. В 18-ата минута Чаглар Союнчу с глава порази вратата на Хофенхайм.

Найдерлехнер вкара още веднъж топката във вратата на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.

В последните минути зрителите на двубоя видяха нови два гола. В 87-ата Паскал Стенцел реализира за 3:1 за Фрайбург, възползвайки се от убийствен пас, а във втората минута на добавеното време Юлиан Шустер си отбеляза автогол, оформяйки крайното 3:2.