Шалке се събуди с победа

Публикувана в 18:42 на 12 март 2017 0
<strong> източник: БГНЕС</strong>

източник: БГНЕС

Шалке 04 постигна много важна победа в неочакваната борба на отбора в дъното на класирането. В мач от 24-ия кръг на Бундеслигата „кралскосините” победиха категорично Аугсбург с 3:0, слагайки точка на серията си от три мача без успех.

Гелзенкирхенци нанесоха ранен удар, след като в 4-ата минута рикоширала топка стигна до Гуидо Бургщалер, който бе съобразителен и вкара за 1:0.

В 29-ата минута отново Бургщалер бе точен за 2:0, след като вкара в опразнената врата след перфектен пас на Максим Чупо-Мотинг.

Малко след това гостите имаха шанс да върнат интригата в мача, след като Бенедикт Хьоведес извърши нарушение в наказателното поле и накара съдията Роберт Кампка да посочи бялата точка. Пол Верхег обаче стреля слабо и не затрудни Ралф Ферман.

В същото време в 34-ата минута Сеад Колашинац предостави топката на Даниел Калиджури, който реализира от близко разстояние за 3:0, слагайки край на интригата.

През второто полувреме мачът просто се доиграваше и нови попадения не паднаха.

Така Шалке се изкачи на 11-о място с 30 точки, а Аугсбург е 13-и с 28.