Световното първенство отне от блясъка на предсезонните контроли на големите европейски отбори. Така беше и в проверката между Манчестър Сити и Борусия Дортмунд.

Германците спечелиха с 1:0, но в този мач не участваха общо над 20 от големите звезди на двата тима. Все пак вестфалците бяха в по-конкурентен състав и заслужено взеха победата.

Единственото попадение в мача падна в 28-та минута, когато световният шампион с Германия Марио Гьотце се разписа от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Олександър Зинченко срещу Кристиан Пулишич. От 11-те метра Гьотце не сбърка и наниза единствения гол в мача.

За "гражданите" неофициален дебют записа рекордното ново попълнение Рияд Марез, който имаше няколко шанса да се разпише, но беше спрян от германския вратар.

До края на мача момчетата на Хосеп Гуардиола бяха по-активни в търсене на изравняването, но до такова не достигнаха и трябваше да се примирят с поражението. Контролата беше част от турнира International Champions Cup.

Иначе липсващите звезди бяха разпределени 3:1 в ущърб на Сити. Заради Световното с небесносиния екип не можаха да играят Габриел Жезус, Серхио Агуеро, Кайл Уокър, Данило, Венсан Компани, Джон Стоунс, Рахийм Стърлинг, Илкай Гюндоган, Кевин де Брюин, Фабиан Делф, Бернардо Силва, Давид Силва, Бенжамен Менди, Фернандиньо, Николас Отаменди и Едерсон.

Освен това двама от малкото останали основни футболисти, които не бяха на Мондиала, започнаха мача като рзерви. Това бяха Лерой Сане и Аймерик Лапорт. Титуляри бяха само Марез и Клаудио Браво, а впоследствие на терена се появи и Джо Харт.

Дортмунд беше по-боеспособен, като липсващите бяха само Рафаел Герейро, Шинджи Кагава, Роман Бюрки, Томас Дилейни и Мануел Аканджи. И това предопредели успеха на вестфалците