Отборът на РБ Лайпциг победи като гост Кьолн с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха Лайпциг е четвърти с 13 точки, само на една от Байерн Мюнхен и Хофенхайм, които са с по 14.

Тимът на Кьолн пък остава последен във временното класиране в немското първенство с едва една точка в актива си и без победа до момента.

Домакините имаха възможност в 15-ата минута, когато Юя Осако надскочи защитата на съперника и стреля, но вратарят на РБ Лайпциг спаси. Само три минути по-късно последва ново спасяване на Петер Гулачи при изстрел на Осако.

В 29-ата минута гостите пропиляха нов шанс, тъй като Марсел Халстенберт удари греда, а Гулачи се прояви и при добавката на Халстенберг.

Малко по-късно обаче РБ Лайпциг все пак поведе с 1:0. В 31-ата минута Марсел Сабицер намери Лукас Клостерман, който реализира и донесе преднина за гостите.

В самия край на полувремето Милош Йоич стреля неточно в атака за Кьолн, пращайки топката вляво от вратата на гостите.

След почивката Леонардо Битенкурт вкара топката във вратата на РБ Лайпциг, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 63-ата Юсуф Поусен пропусна още една изгодна възможност за Лайпциг, като не успя да преодолее вратаря на Кьолн Тимо Хорн.

Още интересни моменти обаче предстояха за зрителите, тъй като в рамките на две минути съперниците размениха по един гол. Юсуф Поулсен покачи на 2:0 за РБ Лайпциг в 80-ата минута, а в 82-ата Юя Осако намали на 1:2, вкарвайки за Кьолн.