РБ Лайпциг постигна крупна победа като гост над Херта Берлин с 4:1 в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата. По два гола за успеха на тима реализираха Вернер и Зелке, а за домакините почетния гол беше автогол на Кедира. Успехът е още по-ценен за изненадата в германския елит, тъй като му гарантира със сигурност участие в груповата на Шампионската лига за сезон 2017/2018.

Още в 11-ата минута Тимо Вернер се извиси над отбраната на домакините и с глава откри резултата. Отново Вернер беше на точното място в 54-ата минута и наказа грешка на вратаря на домакините.

Домакините се върнаха в мача с автогол на Кедира, но с две късни попадения на Зелке резултатът набъбна на 4:1.

В крайна сметка РБ Лайпциг е на второто място в класирането с актив от 66 точки, а Херта е на 5-ото място с 46.