В първи двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата последният тим в класирането Падерборн беше близо до сензационна победа над Борусия Дортмунд, но в крайна сметка срещата завърши 3:3.

Гостите водеха на почивката с класическото 3:0, но изпуснаха успеха в края на мача.

Още в 5-ата минута на срещата отличен пас на Прьогер отдясно изведе на чиста позиция Мамба и той не пропусна да открие резултата. Отново той беше точен в 37-ата минута. Голмайсторът на Падерборн избяга от бранителите на "жълто-черните" и матира за втори път стража Бюрки. До почивката преднината на гостуващия тим стана класическа, след като Холтман от малък ъгъл препарира вратаря на домакините, като промуши топката между краката му, а това се случи две минути преди почивката.

В 47-ата минута Борусия намали изоставането си, Хакими пусна пас към Санчо и той се разписа за 1:3. В последните 6 минути на двубоя Витцел и Марко Ройс оформиха крайното 3:3. След спечелената точка Падерборн остава на последната позиция, но вече с актив от 5 точки, а Дортмунд е на 5-ото с 20 точки.