Шампионът Байерн Мюнхен разби като гост с 4:0 тима на Шалке в мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига. Томас Мюлер откри в 33-ата, а в 54-ата минута Роберт Левандовски удвои. Отново Мюлер направи резултата класически в 88-ата, а Дейвид Алаба оформи крайния резултат в 90-ата минута.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините изиграха не лош двубой, като отправиха доста удари по посока на вратата на Мануел Нойер, който обаче се отчете с някои отлични намеси. Байерн обаче бе по-добрият отбор, без съмнение. Левандовски пък вече има 26 попадения във всички турнири този сезон, а своя мач №100 за "баварците" записа днес бившият халф на "кралскосините" от Гелзенкирхена Леон Горецка.

С тази победа възпитаниците на Ханзи Флик се откъснаха на седем точки пред втория РБ Лайпциг и вече спокойно може да се замислят за поредната титла от Бундеслигата. Шалке остава но поселдното 18-о място с едва 7 пункта в актива си, на 8 от зоната за плейоф. В следващия кръг Байерн приема Хофенхайм, докато "миньорите" гостуват на Вердер Бремен.

В рамките на първите две минути и двата отбора отправиха по един удар. Тимо Бекер за Шалке шутира, но без пробелеми за Мануел Нойер. Секунди след това Лерой Сане пробва изстрел от дистанция, но неточно.

Минута след това и Серж Гнабри си пробва късмета, но и неговият удар бе неточен.

В седмата минута Леон Горецка предастови чудесно подаване в наказателното поле, където Роберт Левандовски се извиси и стреля с глава, но малко над вратата на домакините.

В ответата атака Бенито Раман центрира в наказателното поле на Байерн, където Суат Сердар стреля с глава, но покрай лявата греда на Нойер.

Атаките към двете врати обаче следваха една след друга и секунди след това отново Гнабри шутира технично, но покрай вратата на Ралф Фарман.

В 11-ата минута дойде и най-чистата ситуация до момента в мача и тя бе на сметката на "миньорите". Бастиан Ошипка центрира от левия фланг в наказателното поле, където Марк Ут изпревари Алфонсо Дейвис и нанесе удар с глава от упор, но Нойер показа феноменален рефлекс и изби с крак. Спокойно можеше да се каже, че първите 15-ина минути минаха под диктовката на домакините.

В 23-ата минута Байерн също създаде първата си реална голова възможност. "Баварците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар точно пред наказателното поле. Левандовски и Дейвид Алаба зариграха късо, след което поляът стреля, но Фарман изби. Топката попадна в Ганбри отляво в наказателното поле и шутира, но отново стражът на "кралско-сините" отрази удара.

Малко след това Нойер отново трябваше да се намесва след ,дар на Бенито Раман, а след по-малко от минута пък Гнабри направи нов пропуск за „баварците“.

След половин час игра отново домакините застрашиха вратата на Нойер, като след центриране от корнер топката се отби от гърба на Озан Кабак и се насочи към вратата на гостите, но капитанът на "баварците" отново спаси. Минута след това удар на Горецка бе избит от Фарман.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Байерн откри резултата. Джошуа Кимих центрира от десния фланг на далечната греда в наказателното поле, където Томас Мюлер бе изпуснат от защитата на домакините и с глава прониза вратата на Шалке за 0:1.

В 42-ата минута Гнабри прати топката във вратата на Фарман отблизо, но попадението беше отменено заради засада на Сане в хода на атаката. Системата ВАР потвърди това решение.

Първата ситуация за втората част бе за домакините, като Матия Настасич засече с глава центриране от корнер, но топката премина много близо до лявата греда на Нойер.

В 54-ата минута Роберт Левандовски реализира 23-ото си попадение за сезона в Бундеслигата и направи резултата 2:0. Полякът получи дълго подаване в наказателното поле от Кимих, успа да се справи със защитата на Шалке и с лек удар по земя вкара топката във вратата – 0:2.

След час игра удар на Суат Сердар облиза лявата греда на Мануел Нойер. Три минути след това Арит засече с глава центриране от свободен удар, но над гредата.

Малко след това в игра за "баварците" се появиха Кингсли Коман, Джамал Мусиала и Люка Ернандес. Те замениха съответно Лерой Сане, Серж Гнабри и Алфонсо Дейвис.

В 71-ата минута Левандовски се обърна добре и нанесе опасен изстрел, който обаче премина покрай лявата греда на Фарман.

Две минути по-късно появилият се преси секунди Алесандро Шопф получи топката вляво, след което реши да стреля в близкия ъгъл на Нойер, но покрай гредата. Шалке продължи да обстрелва вратата на гостите, като Марк Ут нанесе силен и опасен удар, но мерникът му изневери.

В 88-ата минута резултатът стана класически. Кимих центрира от свободен удар малко пред мястото за изпълнението на корнер, като Мюлер се извиси и с глава отбеляза второто си попадение в срещата – 0:3.

Само две минути след това крайният резултат бе оформен след бомбен изстрел на Дейвид Алаба от около 30 метра и недобра намеса на вратаря Фарман.

FT | ШАЛКЕ 04 – БАЙЕРН МЮНХЕН 0:4 | КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0:1 Томас Мюлер 33'

0:2 Роберт Левандовски 54'

0:3 Томас Мюлер 88'

0:4 Дейвид Алаба 90'

Стартови състави на двата отбора:

ШАЛКЕ (4-2-3-1): 1. Ралф Фарман – 31. Тимо Бекер, 4. Озан Кабак, 5. Матия Настасич, 24. Бастиан Ошипка – 17. Бенжамин Стамболи (к), 8. Суат Сердар – 9. Бенито Раман, 7. Марк Ут, 25. Амин Арит – 43. Матю Хоп

Старши треньор: Кристиан Грос

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 19. Алфонсо Дейвис, 27. Дейвид Алаба, 4. Никлас Зюле, 17. Жером Боатенг – 18. Леон Горецка, 6. Джошуа Кимих – 10. Лерой Сане, 25. Томас Мюлер, 7. Серж Гнабри – 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханс-Дитер Флик